“Мамкін шантажист” і агент ФСБ: що говорять соцмережі про “ядерний шантаж” Арахамії

Політика
30 Липня 2021, 11:59

"У Кравчука, мені здається, фатальна помилка – позбутися ядерної зброї після підписання нічого не значущого меморандуму (Будапештського). У принципі, ми сьогодні всі успадковуємо цю велику помилку. Якби ми були ядерною державою, з нами б усі розмовляли б по-іншому, домовлялися б по-іншому", – сказав Арахамія.

 

На його думку, Україна завдяки ядерній зброї могла б ставити свої умови у світі. "Ми могли б шантажувати весь світ, і нам би давали гроші на обслуговування, як зараз це відбувається в багатьох інших країнах", – вважає нардеп.

 

Читайте також: Кого зі "Слуг народу" підозрюють у вживанні наркотиків

 

Народна депутатка від піртії "Європейська солідарність" Ірина Геращенко переконана: "Що в Зеленського в голові, то Арахамія вибовкне".

 

"Тобто, дай слугам волю, й  Україна з цивілізованої держави швидко перетвориться в міжнародного терориста. А ядерний статус гарантував би нам не безпеку, а шанс розмахувати дубинкою і вимагати від сусідів плюшки. Тепер ще зрозуміліші останні незграбні дії Банкової на міжнародній арені, всі ці образи  і шантаж там, де варто було б застосовувати перемовини, мудрість, здорову аргументацію", – написала парламентарка, додавши, що наслідком "ядерного шантажу" України була б міжнародна ізоляція, а не допомога. 

На думку політика Борислава Берези, заяви Арахамії явно спрямовані на погіршення відносин із західними партнерами, тому розглядати їх має СБУ.

 

"Якщо врахувати, що до 2015 року Арахамія був громадянином Росії, а сьогодні він глава монобольшості ВР і робить заяви про можливий шантаж Україною наших західних партнерів, то він тоді не просто ідіот, а схоже супервдала агентура ФСБ, інтегрована у вищі ешелони влади", – написав Береза.

 

"Голова парламентської фракції "Слуг народу" Давид Арахамія вбачає головну помилку української влади у відмові від ядерної зброї. Однак головна помилка – у нездатності більшості украінців зрозуміти масштаб російської небезпеки", – зазначив журналіст Віталій Портніков.

 

Член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції Данило Лубківський підкреслив, що до слів Арахамії не можна ставитися легковажно.

 

Читайте також: Слабке місце президента

 

"Погрози крику в Білому домі варто всерйоз оцінити разом із заявами про розворот до Китаю і жалем за здачею ядерної зброї, щоб шантажувати всіх. Отже, перед нами складна клінічна картина героїко-панічних настроїв в команді Володимира Зеленського напередодні візиту до Сполучених Штатів", – написав він.

 

Журналіст та перекладач Олександр Михельсон написав: "У нас же й зараз є чим "шантажувати світ". Можемо яку-небудь АЕС підірвати. Або елементарно перекрити європейцям газ. Кравчука критикувати легко, він і так уже місяць в реанімації ? – а от хай би п. Арахамія чинного президента покритикував, чого той світ не шантажує".

 

Історик та журналіст Олександр Зінченко переконаний, що пропозиції правлячої партії України – це "шлях до зовнішньої ізоляції та перетворення на Північну Корею". Блогерка Олеся Калінська заявила, що заява Арахамії – це свідома дискредитація воюючої України перед цивілізованим світом.