Максим Віхров: В об’єднаній Європі назріває ревізія пріоритетів

16 Листопада 2018, 10:15

В об’єднаній Європі назріває ревізія пріоритетів і зростання до невирішених «домашніх» проблем. Про це пише автор Тижня Максим Віхров.

 

Він зауважив, що не виключено, що внаслідок цієї ревізії для об’єднаної Європи стане зрозумілішою Україна, заклопотана власним націєбудівництвом. Інше питання, яким буде її місце в оновленій констеляції національних інтересів європейських країн. Немає жодних гарантій, що ціннісне зближення з об’єднаною Європою супроводжуватиметься зближенням європейських та Українських інтересів. Судячи з напруження, яке наростає в наших відносинах із Польщею та Угорщиною, за місце у Європі (хоч у складі ЄС, хоч як його сателіт) доведеться боротися чимдалі активніше.

 

А для цього, за словами Віхрова, Україні треба не лише розвивати економіку та розбудовувати ефективні державні структури, а й плекати суспільну солідарність — притому не ситуативну, яку українці демонструють у критичні моменти своєї історії, а тривку, основану на спільній національній ідентичності та усвідомленні національних інтересів.

 

«Це було вкрай потрібно, щоб вирватися з «русского мира», але не менш потрібно й для того, щоб знайти своє місце в об’єднаній Європі. Європейська цивілізація справді є нашим домом, проте один із головних її принципів — постійна боротьба особистих і колективних (у нашу епоху — національних) інтересів, а тому до Європи слід повертатися всебічно підготовленими. І добре, що ми маємо на це час», — наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»