Максим Віхров: “Скидається на те, що і Тимошенко, і Порошенко працюють на збереження своїх позицій, а не на поліпшення результату”

Політика
14 Липня 2021, 13:44

Наразі рейтинг Володимира Зеленського значно перевищує рейтинги Порошенка, Тимошенко та Бойка. За оцінкою Соціологічної групи “Рейтинг”, сьогодні президентські вибори закінчились би з результатом 60% до 30% на користь чинного президента при будь-якому з трьох суперників. На ймовірних парламентських виборах за “Слугу народу” готові проголосувати лише 25% виборців, проте парламентські опозиційні партії мають рейтинги в межах 12-13%. Аби переломити ситуацію, опозиції треба здійснити якісний прорив, пише Віхров у №28 Тижня

“Вочевидь, чимало надій покладали на так званий «вагнергейт». Підтримуючи цю тему на слуху, у партії, мабуть, сподівалися, що вона стане для Зеленського тим, чим для Порошенка стали сюжети журналіста Дениса Бігуса, які навесні 2019 року серйозно підірвали його рейтинг. Але зараз можна констатувати, що багатомісячне нагнітання завершися нічим — навіть після того, як Зеленський публічно заявив, що особисто доклався до зриву операції” – пише автор. 

Читайте також: Побачити альтернативу

“Юлія Тимошенко досі намагається розігрувати карту, яку вона торік вирішила вважати козирною, а саме протести проти впровадження ринку землі. – міркує Віхров. – Але пік суспільного невдоволення минув ще взимку 2019–2020 року. Акції, що іноді відбуваються в регіонах та в столиці, підтверджують, що свій мобілізаційний потенціал ця тема вже втратила”. 

На думку Віхрова, з наближенням виборів Володимир Зеленський гарантовано докладатиме зусиль, щоб перехопити патріотичний електорат, розколотий між «ЄС» і «Батьківщиною». І якщо до того часу влада не зробить жодних фатальних помилок, а опозиція — кардинального прориву, то може статися, що Порошенку або Тимошенко доведеться стати зручним спаринг-партнером для Зеленського.