Анексія має для Кримського півострова набагато ширші наслідки, ніж політичне підпорядкування Москві та санкції. Передусім змінюється його економіка. Про це пише автор Тижня Максим Віхров.
«Замість того, щоб інвестувати в розвиток привласненої території, Росія негласно займається перепрофілюванням Криму з «всесоюзної здравниці» на російський військовий форпост. Наскільки суттєвим є його стратегічне значення для РФ, невідомо, але вже сьогодні наслідки мілітаризації очевидні. Галузі, які могли стати основою регіональної економіки, зокрема туристична, не розвиваються, унаслідок чого півострів впадає в дедалі глибшу залежність від дотацій із федерального бюджету. Окупаційна пропаганда подає це як труднощі перехідного періоду, але деякі деструктивні процеси скидаються на незворотні. Зокрема, це стосується екології», — йдеться у матеріалі.
За словами Віхрова, якщо тенденції зберігатимуться, Крим стане не вітриною «русского мира», а придатком до російських військових баз. У сфері суспільно-політичних відносин відбуваються аналогічні процеси.
«Унаслідок російської кадрової колонізації, мілітаризації та інтеграції до авторитарного путінського режиму, регіон практично повністю втратив свою політичну суб’єктність. Максимум, на що можуть розраховувати кримські еліти — це невелика рента з дотаційних потоків, обсяг якої суворо контролюватиметься кураторами з Москви», — пише він.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»