Макрон закликав переглянути Шенген після терактів у Європі

6 Листопада 2020, 11:23

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Європа повинна переосмислити Шенгенську зону. Про це Макрон заявив в  четвер, 5 листопада, під час візиту на французько-іспанський кордон, передає Reuters.

 

Мова йде про надійніший захист зовнішніх кордонів зони. Посилений контроль необхідний для стримування підпільної імміграції. Макрон зазначив, що злочинні банди, які незаконно переправляють мігрантів до Європи, часто пов'язані з терористичними мережами. Він зауважив, що нещодавні терористичні атаки були попередженням для Європи, що «терористичний ризик є скрізь».

 

«Я за глибоку реконструкцію Шенгену, щоб переглянути його організацію та посилити нашу спільну прикордонну безпеку належними прикордонними силами», – сказав Макрон.

 

Макрон заявив, що буде представляти пропозиції партнерам з ЄС на саміті у грудні.

 

Зазначається, що цього тижня міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо також наполягав на тому, щоб Європа зміцнила захист від тероризму, і наголосив на необхідності перегляду імміграційного законодавства ЄС.

 

Нагадаємо, зранку 29 жовтня у соборі Богоматері в Ніцці чоловік зарізав трьох людей і ще кількох поранив. Одній жінці убивця відтяв голову. Нападника затримано – це 21-річний тунісець Брахім Іссауі, який прибув до Франції через італійський острів Лампедуза. Національна антитерористична прокуратура класифікувала злочин як убивство та посягання на убивство, пов’язані з діяльністю терористичної організації.

 

Крім того, 2 листопада у Відні також розпочалася стрілянина. Теракт скоїв ісламістський терорист. Його застрелила поліція.