Макрон заявив, що Франція готова завдати ударів по об’єктах Асада у разі хімічних атак

13 Березня 2018, 09:45

Франція готова завдати спрямованих ударів по будь-яких об'єктах у Сирії, які використовувалися при здійсненні хімічних атак, що спричинили загибель мирного населення, повідомляє УНІАН.

 

Про це президент Франції Емануель Макрон заявив під час конференції в Індії у понеділок, 12 березня.

 

Макрон зазначив, що Париж зможе завдати ударів лише у разі незаперечних доказів того, що хімічну зброю використовували для вбивств.

 

"У той день, коли ми, зокрема разом з нашими американськими партнерами, отримаємо незаперечні докази того, що червону лінію було перетнуто – тобто, що хімічна зброя була використана із летальними наслідками, – ми зробимо те, що зробили американці кілька місяців тому", – зазначив президент Франції. При цьому Макрон додав, що має на увазі саме спрямовані удари по сирійських об'єктах.

 

На думку французького президента, Москва як близький союзник сирійського президента Башара Асада не зробила достатньо для того, щоб полегшити ситуацію в районі Східна Гута.

 

Нагадаємо, 4 квітня 2017 року в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун – 20 дітей і 17 жінок. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

 

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.