Макрон заявив про можливе укладення торгової угоди між Великою Британією та ЄС

22 Січня 2018, 08:36

Президент Франції Еммануель Макрон припустив, що Велика Британія і ЄС можуть укласти спеціальну торгову угоду після реалізації Brexit, завдяки чому Лондон частково збереже доступ до європейського вільного ринку. Про це повідомляє BBC.

 

"Безумовно, у вас буде власне рішення … Але цей особливий шлях повинен відповідати нашим колективним інтересам і збереженню єдиного ринку", — розповів Макрон в інтерв'ю.

 

При цьому французький президент зазначив, що Велика Британія повинна зрозуміти, що не зможе отримати повний доступ до ринку, якщо вона відмовляється відповідати всім умовам Брюсселя, які включають в себе свободу пересування людей, товарів і капіталів усередині ЄС, внесок в європейський бюджет і збереження юрисдикції Європейського суду.

 

"Коли ви вирішите відмовитися від цих умов, то отримуєте неповний доступ … В єдиному ринку не повинно існувати вибіркового підходу, оскільки це його руйнує", — сказав він.

 

Як повідомлялося 17 січня, Нижня палата британського парламенту підтримала урядовий законопроект про вихід Великої Британії з Євросоюзу. 

 

Нагадаємо, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом.