43% українців не знають, коли відбудуться місцеві вибори у 2020 році, 19% знають, що в жовтні, але дати не знають. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг з 12 по 15 вересня.
Лише 35% опитаних знають точну дату (25 жовтня – Ред.), при чому це переважно респонденти старшого віку.
Зазначається, що 69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори. Лише 13% впевнено відповіли, що знають, як відбуватиметься голосування, 18% зазначили, що знають частково. Відносно вищий рівень обізнаності про систему виборів демонструють старші опитані. Натомість серед наймолодшої вікової групи (18-29 років) майже 80% взагалі нічого не знають про систему виборів.
Обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах 57% респондентів. Вагаються (50/50) – 19%, можливо візьмуть участь – ще 9%. Про малоймовірність участі у виборах зазначили 15%. Вищу готовність до участі у виборах проявляють старші категорії населення, жінки, ті респонденти, у кого вищий рівень обізнаності про дату та систему виборів.
52% українців очікують незначних фальсифікацій на місцевих виборах. 22% вважають, що вони будуть значними, 20% – взагалі їх не очікують. У порівнянні із президентськими виборами 2019 року очікування фальсифікацій на виборах значно знизилися.
На місцевих виборах партію «Слуга народу» на виборах до обласних рад готові підтримати 16% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори. Партію «Опозиційна платформа – За життя» підтримують 11,9%, партію «Європейська солідарність» – 11,3%, партію «Батьківщина» – 8,2%, партію «За майбутнє» – 5,8%, Радикальну партію – 4,7%, УДАР Віталія Кличка – 3,7%, ВО «Свобода» – 3,3%, партію Шарія – 2,8%, партію «Голос» – 2,2%, партії «Пропозиція» та «Перемога Пальчевського» – по 2,1%, партію «Наш край» – 2,0%, партію «Сила і честь» – 1,5%, партію «Самопоміч – 1,2%. Сумарний рейтинг інших партій, які беруть участь у місцевих виборах та були включені у список для дослідження, – 21,2%.
У порівнянні з рейтингами політичних сил до Верховної Ради помітних електоральних втрат на місцевому рівні зазнають партії «Слуга народу», (26% «парламентського» рейтингу проти 16% «місцевого»), «Опозиційна платформа – За життя» (17% проти 12%), «Європейська солідарність» (16% проти 11%), «Голос» (4% проти 2%), «Сила і честь» (4% проти 2%). Натомість спостерігається приріст у таких партій як «За майбутнє», «УДАР» «Пропозиція».
Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів).