Майже половина українців не відчули “пакращення” від Азарова

14 Листопада 2012, 18:57

Не змогли відповісти – 30% опитаних.

Автори  дослідження відзначають, що існує чітка різниця між Західною Україною й центральними областями, з одного боку, та українськими півднем і сходом – з іншого.

Зокрема, Партія регіонів традиційно користується більшою підтримкою на півдні та сході України. Там про поліпшення життя говорить 31% опитаних. 32%, проте, визнали, що жити стало гірше.

На заході України, де переважна більшість підтримує опозиційні партії, 67% говорять про погіршення й лише 31% – про поліпшення умов життя внаслідок діяльності уряду Азарова.

Найголовнішим завданням, яким мав би зайнятися новий уряд, на думку 56% опитаних, є збереження й створення робочих місць.

Серед тих, хто серйозно хвилюється за робочі місця, найбільше молоді віком від 18 до 29 років. Їхня частка становить 69%. Особливо там, де Партія регіонів користується найбільшою підтримкою, 62% опитаних вказують на виняткову важливість політики на ринку праці. У Західній Україні такої думки дотримується лише 42%.

Іншим нагальним завданням для нового уряду, на думку українців, є збереження стабільних споживчих цін (53% опитаних), після цього йдуть боротьба з корупцією та свавілля органів влади (51%). Крім того, українці потребують підвищення якості в сфері медичного обслуговування (42%).

Опитування було проведене у жовтні цього року. Українське відділення соціологічного інституту IFAK дослідило думку 1 тисячі українських громадян.