Майже половина республіканців вважають, що США роблять для України забагато – опитування Wall Street Journal

4 Листопада 2022, 19:03

Згідно з новим опитуванням Wall Street Journal, все більше республіканців виступають проти продовження допомоги США Україні на тлі її багатомісячної війни з Росією.

Опитування, опубліковане в четвер, показало, що 48% зареєстрованих республіканських респондентів заявили, що вони вважають, що США роблять занадто багато, щоб допомогти Україні відбити вторгнення з боку свого сусіда. Раніше цього року так вважали лише 6%.

17% республіканців у новому опитуванні заявили, що, на їхню думку, США роблять недостатньо, щоб допомогти Україні в її конфлікті з Росією, що на 44 пункти менше порівняно з 61% респондентів від Республіканської партії, які поділяли таку саму думку в березні.

30% всіх респондентів (незалежно від політичних вподобань,  Ред.)  у новому опитуванні заявили, що вважають, що США роблять занадто багато, щоб допомогти Україні, що на 6 пунктів більше, ніж у березні.

Водночас 57% респондентів стверджують, що підтримують надання США додаткової фінансової допомоги Україні, а 37% виступають проти цієї ідеї.

Переважна більшість зареєстрованих демократів – 81% – сказали, що підтримують додаткову фінансову допомогу Україні, так само як і 35% республіканців і 45% незалежних респондентів.

Журнал зазначає, що його останнє опитування проведено після того, як США надали майже $18 млрд допомоги Україні з початку конфлікту з Росією в лютому.

Деякі законодавці від Республіканської партії почали критикувати допомогу, а лідер меншості в Палаті представників Кевін Маккарті заявив минулого місяця, що республіканці не випишуть «бланковий чек» Україні, якщо вони візьмуть під контроль нижню палату Конгресу на проміжних виборах наступного тижня.

Маккарті захистив свої зауваження, сказавши, що хоча він і надалі підтримуватиме Україну, борг США становить 31 трильйон доларів.

«Для мене дивно, що це якось потрапило в новини», – сказав Маккарті CNBC. «Чи не хотіли б ви мати стримування та противагу в Конгресі? Хіба ви не хочете, щоб гроші цих працьовитих платників податків хтось контролював? Ми повинні усунути марнотратство у Вашингтоні».