Майже 600 учасників акцій протесту в Мінську отримали до 15 діб

21 Грудня 2010, 10:33

«Всього судові рішення були винесені стосовно понад 580 осіб, які брали участь в акції опозиції в Мінську. В основному це були адміністративні арешти від 5 до 15 діб», – повідомив він. За його словами, «багатьох було відпущено – неповнолітніх та тих, у кого двоє дітей».


«Відпущені були кілька громадян інших держав, у тому числі і журналістів. Але найзапекліші порушники постали перед судами», – додав Фармагей.


У числі тих, кому вже призначено покарання, зокрема, прес-секретар кандидата в президенти Володимира Некляева Юлія Римашевська – один з мінських районних судів засудив її до 13 діб арешту.


У понеділок у другій половині дня у всіх районних судах Мінська почалися процеси над затриманими 19 грудня в Мінську. ГУВС Мінська порушило кримінальні справи за ч.1 та ч.2 ст. 293 КК “Масові заворушення” за фактом вчинення умисних дій, спрямованих на організацію масових заворушень, що супроводжувалися насильством, погромами, знищенням майна, збройним опором представникам влади, а також участю у масових заворушеннях.
Білоруський президент Олександр Лукашенко, коментуючи події в Мінську, на прес-конференції в понеділок пообіцяв покінчити з “недолугою демократією”.


«Я ж вас попереджав, якщо почнеться якась колотнеча, у нас вистачить сил. Хлопці, ви не з тим зв’язалися. Я ховатися в підвалі не буду. Тому, давайте на цьому закінчимо. Більше недолугої демократії не буде. Ми не дамо розтерзати країну», – сказав Лукашенко.


Лукашенко також повідомив, що «наказав не прибирати площу Незалежності (після виступів опозиції – ред.). Ідіть і дивіться, що там залишилося».


«Мирна демонстрація. Прийшли: штирі, ломи, зубила, лопати, сікачі, щоб лід рубати. Я міністра внутрішніх справ стримував. Не чіпай – перейдуть Рубікон – отримають. І ви його перейшли – ви пішли на штурм урядової будівлі. Почали ламати і кришити. І тоді міліція дуже м’яко відповіла, рідні мої, дуже м’яко. Ніхто не загинув, ніяких спецзасобів не застосовував. Ну, палицею по голові отримали. Так це найменше, що могло бути в результаті цих погромів», – сказав президент.