Майже 60% німецьких підприємців відчули погіршення відносин з Україною

12 Липня 2013, 17:35

Аби дати оцінку економічним, а також політичним зв’язкам ФРН з державами Східної Європи та Центральної Азії, Східний комітет підприємців Німеччини провів опитування, що охопило 220 тисяч співробітників у 40 німецьких фірмах, які належать до комітету та провадять економічну діяльність на території згаданих країн. Учасники дослідження мали оцінити значення окремих держав – або ж їхніх груп – для підприємців ФРН, доцільність політики німецького уряду щодо них, а також – загальну тенденцію розвитку двосторонніх відносин.

На думку 32% людей, що взяли участь в опитуванні, держави Східного партнерства ЄС є надзвичайно важливими для німецьких підприємств, на думку 48% – просто важливими, а ще 20% людей не надає їм великого значення. Відмінною є оцінка Росії: 87% працівників досліджених підприємств вважають цю країну дуже важливою з економічної точки зору, 10% – важливою, і лише 3% – не надто важливою.

Щодо того, чи приділяє теперішній уряд ФРН достатньо уваги відповідним країнам, результати демонструють аналогічну тенденцію. Для 44% співробітників підприємств Східного комітету керівництво країни приділяє недостатньо уваги налагодженню стосунків з РФ, а для 56% державна політика є задовільною. На відміну від цього, лише 26% вважає за доцільне посилити увагу до держав програми Східного партнерства, 71% схвалює курс уряду щодо цих країн, а ще 3% вважають, що німецькі політики завдають собі забагато клопоту.

На питання, чи покращилися німецько-українські стосунки останнім часом лише 2% опитаних відповіли ствердно, 58% відмітили зрушення у негативний бік, а 40% заперечили наявність змін. Розвиток німецько-російських відносин був оцінений позитивно – у 10% випадків, негативно – у 54%, нейтрально – у 36%.

Опитування також показало: майбутній уряд Німеччини повинен приділяти більше уваги реформуванню процедури отримання віз та співпраці з Росією у сфері модернізації. Іншими важливими для працівників німецьких підприємств темами виявилися підтримка середнього класу у Східній Європі, розвиток освіти у регіоні та спрощення правових вимог для східноєвропейців, що прагнуть працювати в ЄС.

На рівні Європейського Союзу нове керівництво ФРН повинне присвятити свою діяльність спрощенню візового режиму для громадян східноєвропейських країн, укладанню угоди про вільну торгівлю з Митним союзом та покращенню європейської транспортної інфраструктури.