Майкл Бініон: Тереза Мей навряд чи зможе завоювати авторитет з огляду на три основні слабкі точки

26 Січня 2018, 11:58

Через провальне переформатування Кабінету міністрів Великої Британії прем’єрка Тереза Мей повертається до торішньої політичної кризи. Тепер її знову вважають слабкою лідеркою, в уряді якої бракує одностайності та чітких планів щодо подальшої політики. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

 

Він припускає, що Мей ніколи не зможе завоювати авторитет, годі й казати про те, щоб стати наступною Тетчер, як вона сподівалася, з огляду на три основні слабкі точки.

 

По-перше, за його словами, прем’єрці бракує політичної могутності, через яку опоненти боялися б її. Здебільшого так сталося тому, що Мей наполягала на проведенні виборів торік, а тоді практично їх програла. Уряд не має більшості в парламенті, тому боїться висувати на розгляд пропозиції чи реформи, проти яких можуть виступити консерватори-відступники й потягнути до відставки весь Кабінет міністрів.

 

По-друге, пише Бініон, Тереза Мей не призначила досвідчених політиків, які узяли б на себе зв’язки з громадськістю або пошук нових посадовців. У колі Мей мало людей, здатних передбачити, як телебачення та преса зреагує на той чи інший політичний крок. У результаті Даунінг-стрит часто припускається елементарної помилки: наприклад, оголошує ім’я нового очільника Консервативної партії, а тоді з’ясовується, що ним стала інша людина.

 

По-третє, йдеться в матеріалі, незрозуміло, які плани має уряд. У багатьох сферах британського життя потрібні термінові політичні заходи: у країні бракує житла, Національній службі охорони здоров’я необхідне краще фінансування, поглиблюється розрив між високооплачуваними працівниками та низькооплачуваними робітниками. Назріла також нагальна потреба вдосконалювати університети й розвивати соціальну мобільність.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»