Майкл Бініон: Не критикуючи Трампа, Тереза Мей опиняється в незручному становищі

23 Лютого 2017, 12:07

Підтримуючи офіційний візит новообраного президента США Дональда Трампа та не критикуючи американського президента, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей опиняється в незручному становищі, адже така її позиція суперечить громадській думці й поглиблює незгоду з європейськими партнерами. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

За його словами, британська влада вірить, що прагматична готовність сприйняти перемогу Трампа буде кориснішою, ніж відверта критика. Мей шукатиме царини, у яких зможе співпрацювати з ним, сподіваючись якось вплинути на американську політику.

Бініон нагадав, що Мей першою серед іноземних лідерів зголосилася зустрітися з президентом Трампом після його інавгурації. Попри те що більшість британців не приймають поглядів і політики нового президента, Мей звернулася до колеги з теплими словами.

«Британські можновладці дали зрозуміти, що не мають наміру скасовувати візит, як того вимагають протестувальники. Останні стверджують, що приймати Трампа в Букінгемському палаці — ганьба для королеви. Близько 1,8 млн британців, які підписали згадану петицію (петицію з протестом проти візиту Трампа, — Ред.), закликали також не проводити традиційних церемоній, як-от бенкет, артилерійський салют і зустріч гостя в палаці, з огляду на «загальновідомий сексизм та вульгарність» Трампа», — пише журналіст. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»