Майкл Бініон: Британський парламент вважає, що ЄС та РФ мають навчитися жити як сусіди

3 Квітня 2015, 17:36

Британський парламент висловився проти повного розриву діалогу з Росією та засудив позицію західних політиків, які ігнорували загрозу кризи відносин з РФ у зв’язку зі зближенням України та ЄС. Про це пише журналіст Майкл Бініон, аналізуючи текст доповіді Палати лордів, заслуханої в парламенті Британії наприкінці лютого.

За словами журналіста, доповідь має надзвичайно відвертий характер і велику частину вини за кризу покладає на західних політиків, які ігнорували сигнали з Москви про те, що Путіна дедалі сильніше дратувала взаємодія між ЄС і Україною.

Доповідь має радше суто прагматичний, аніж ідеологічний підхід.

У ній сказано, що у віддаленій перспективі члени ЄС і РФ повинні навчитися жити як сусіди, як важливі гравці в ООН, як регіональні держави.

«Діалог між ЄС і Росією має бути підтримано, зокрема, в багатьох питаннях, котрі становлять спільний стратегічний інтерес, як-от спільний економічний простір та нова архітектура європейської безпеки», – йдеться у тексті доповіді.

ЄС повинен, окрім іншого, виробити послідовну політику стосовно Євразійського союзу – омріяного проекту Путіна, який (як наголошують у доповіді) і став основною причиною незгоди в контексті зближення України та ЄС.

На думку Бініона, у Києві цій доповіді не надто зрадіють. У ній акцентовано на тому, що зв’язки Британії з Росією, особливо у царинах культури, освіти й науки, а також політичної співпраці на Близькому Сході повинні зберегтися.

Окрім того, в доповіді не бракує і критики української економічної політики, корупції та неспроможності почати реформи до вигнання президента Віктора Януковича.

«Сказано й те, що все це не виправдовує дій Москви у Криму та Східній Україні. Автори тексту схвально відгукуються про солідарність Західної Європи, яка спільно запровадила пакет серйозних санкцій проти Росії. Хоча й стверджують, що санкції повинні бути частиною загального дипломатичного та політичного процесу, включно з активним діалогом щодо Криму. Цієї стратегії наразі не було», – зазначив журналіст.

Детальніше читайте в матеріалі Майкла Бініона «Лорди шукають примирення» у черговому номері журналу «Український тиждень».