Майдан вирішив: якщо Янукович підпише угоду з Митним союзом, в Україну хай краще не повертається

15 Грудня 2013, 15:35

"Ми рішуче застерігаємо Януковича від спроби повернути нас у минуле, і категорично забороняємо йому підписувати угоду про приєднання до Митного союзу" , – йдеться в тексті резолюції.

Учасники мітингу зустріли резолюцію оваціями.

У тексті резолюції наголошується, що Митний Союз – це не тільки відсутність демократичних виборів, а й замовні суди, політичні репресії, нескінченна корупція, "совкова" економіка і низький рівень життя. Крім того, в документі наголошується, що МС – це "суспільство вічних президентів", чим і є привабливим для Януковича.

Крім того , в резолюції наголошується , що МС "створений в інтересах лише однієї країни – Росії". "Україна більше не буде губернією Російської Імперії , вона буде членом ЄС" , – йдеться в тексті документа.

Присутні проголосували "за" підняттям рук.

На 18:00 17 грудня, дату можливого підписання угоди, Майдан постановляє зібрати чергове віче, щоб люди могли своєю присутністю не дозволити підписати документ про вступ до МС .

У свою чергу лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, виступаючи на народному віче, заявив, що якщо Янукович підпише в Москві договір про вступ до Митного союзу, то він може залишатися в Росії і не повертатися в Україну.

"Ми повинні не просто чітко заявити, ми повинні не дати Януковичу підписати договір про вступ до Митного союзу", – заявив він.

При цьому він підкреслив: "Якщо договір буде підписаний, він (президент – Ред.) може залишатися в Москві, сюди не повертатися".