Майбутнє за децентралізацією РФ: у Празі відбудеться форум вільних народів Росії

5 Липня 2022, 16:30

Наприкінці липня відбудеться другий форум Free Nations of Russia. Подія присвячена актуальним темам із закидом на майбутнє, які необхідно обговорювати вже зараз. Зокрема, про можливість своєрідної децентралізації суб’єктів РФ, які наразі перебувають під ярмом або нав’язаним патронатом Росії. 

Ідея форуму в обговоренні структурної трансформації Росії в час принципових змін, а не просто заміни «царя», яка відбудеться у постпутінський період. Дискусія відбуватиметься у форматі панелей. На кожній теми обертатимуться навколо умов функціонувалля незалежних республік чи інших адміністративно-територіальних одиниць сучасної імперіалістичної Росії.

Також ключовими будуть питання хто, як та коли представлятиме вільні корінні народи Росії та її самобутні регіони: Татарстан, Ічкерію, Прибалтику, Башкортостан, Інгрію, Помор'я, Дагестан, Кубань, Дон, Московську Республіку, Карелію, Уральську Республіку, Калмикію, Ідель-Уральську Конфедерацію, Кавказьку Федерацію та Поволжя.

Фахівці вже будують прогнози та припущення, як може виглядати карта Європи найближчим часом, після вирішення геополітичних питань у війні Росії проти України. Одним із перших та цілком закономірних результатів називають розпад РФ на окремі суб’єкти. Таку можливість обговорюватимуть і на празькому форумі, в тому числі перспективи життєздатності цих нових держав та ризики перехідного періоду.  

Читайте також: Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн: «Розмовляти з Росією знову можна буде лише тоді, коли там вже не буде Владіміра Путіна»

На першій панелі обговорюватимуть також питання денуклеаризації, демілітаризації та депутінізації Російської Федерації у період репарацій для України. На другій панелі говоритимуть про ядерну безпеку можливих утворень та безпеку континенту, зокрема й у контексті нової зростаючої загрози від Китаю, яку вже певний час декларують фахівці. 

У форумі в якості спікерів візьмуть участь не лише представники держав, які зуміли позбутися колоніального ярма Москви, а й проти яких Росія продовжує здійснювати відкриту або гібридну імперську агресію. На експертних панелях мовитимуть інтелектуали, професори, громадські активісти та інші фахівці з різних країн. 

Зокрема, татарський громадський діяч та політв’язень Рафіс Кашапов, російський опозиціонер, ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, захисник прав корінних народів удегейського походження Павло Суляндзига, російська журналістка в чеській еміграції Інна Курочкіна, ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін та багато інших міжнародних експертів.

Free Nations of Russia II Forum відбудеться з 22 по 24 липня у Празі. Детальнішу інформацію читайте на офіційному ресурсі події тут.

Автор:
Тиждень