"На мою думку, треба розуміти, наскільки дійсно важливими були ці вибори. Багато в чому вони є легітимізацією того, що люди робили на Майдані, показуючи, що хочуть функціональну владу. Найважливіше завдання для нового президента зараз – зібрати уряд, який дійсно виконає певні обіцянки. Найважливіше також – прийняти закон для боротьби з корупцією і показати через політику внутрішніх реформ, що для України почалася нова ера", – зазначила Олбрайт.
"Країнам рідко дається другий шанс, а тут він був. Тож мають бути реалізовані ці речі. А міжнародна спільнота, звісно, має допомагати", – додала вона.
"Але мені здається, тут не було достаньо позитивної реакції з приводу того факту, що вибори відбулися, хоча це дійсно дивовижно. У нас тут по всій країні працювала чудова команда (команда з 26 спостерігачів від Національного демократичного інституту, до якої увійшли колишній американський сенатор Едвард Кауффман, керівник Міжнародного центру підтримки науковців ім. Вудро Вільсона Джейн Харман; колишня міністр закордонних справ Іспанії Ана Паласіо і багато інших – Ред.). Вони розповідають, наскільки задоволеними були люди з того факту, що могли голосувати в нормальній країні, що мають можливість бути почутими", – зауважила вона.
Відповідаючи на питання щодо можливості запровадження жорсткіших санкцій, екс-держсекретар зазначила, що "санкції хороший інструмент", але для видимого ефекту "потрібен час"
"Російське керівництво має зрозуміти наслідки того, що воно робить. Санкції – це дуже хороший інструмент, але щоб він подіяв, потрібен якийсь час. І тепер, наскільки я розумію, вони вже починають кусатися", – переконана Олбрайт.
Як раніше повідомлялося, дільничні виборчі комісії завершили підрахунок голосів на позачергових виборах президента України, що відбулися 25 травня.
Станом на 18:00 Центральна виборча комісія оприлюднила дані щодо 85,91% опрацьованих електронних протоколів.
Так, у Петра Порошенка 54,10%; Юлії Тимошенко 13,07%; Олега Ляшка 8,44%.
Голова ЦВК Михайло Охендовський, у свою чергу, зазначив, що другий тур виборів не потрібний.