Про це сказав політолог, керівник Центру прикладного аналізу «Пента» Володимир Фесенко, коментуючи Тижню заяву заступника голови ПР Олександра Єфремова про радість, з якою регіонали сприймуть приєднання до них партії Литвина.
«Насправді, Литвин сьогодні більше зацікавлений у приєднанні до Партії регіонів, ніж самі регіонали. Рейтинг Народної партії сьогодні сягає 1%, який не забезпечить її проходження до Верховної Ради. А для Литвина головне – знову бути у парламенті. Проте він, якдосвідчений політик, дуже обережно говорить про приєднання до ПР. Активність самих регіоналів у цьому питанні свідчить про їхню спробу за допомогою «параду приєднання» засвідчити авторитетність влади», – пояснив Фесенко.
За його словами, на яких умовах Народна партія об’єднається з ПР, залежатиме саме від домовленостей Литвина з керівництвом ПР.
«Литвин зараз вирішує, про що йому краще домовлятися. Адже у нього є вибір, або йти з групою соратників до парламенту з мажиротарних округів, чи отримати квоту у списку Партії регіонів. Тож все залежатиме від того, що йому запропонують регіонали і які гарантії нададуть. Якщо він вибере останній варіант, то говорити про об’єднання, як це робить сам Литвин, немає сенсу. Адже у виборах до ВР можуть брати участь виключно партії, якщо в черговий раз не змінять законодавство. Тобто йдеться про фактичне поглинання Партією регіонів Народної партії», – зауважив політолог.
На думку Фесенка, інша ситуація склалася з «Сильною Україною» Сергія Тігіпка.
«У обєднанні СУ та ПР були зацікавлені обидві партії. Точніше, їхні лідери. Тігіпко розуміє, що СУ на парламентських виборах важко конкурувати з ПР, тож краще об'єднати зусилля. Крім того, його влаштовує робота на в уряді. Можливо, йому запропонують стати співголовою, чи першим заступником голови ПР. Водночас «регіонали зацікавлені у партійних структурах СУ на місцях та електорату Тігіпка, який проголосував за нього на минулих президентських виборах. Можливо, за рахунок об'єднання регіонали хочуть покращити свій рейтинг», – розповів Фесенко.
Щодо внутрішньопартійної дискусії у СУ та Народній партії про злиття з ПР, політолог вважає, що вона може бути гостра, але суттєво не вплине на рішення Тігіпка і Литвина.
«У таких питаннях завжди аппарат партії проти, але зазвичай вирішується все так, як хочуть «вожді», – резюмував Фесенко.
Як повідомлялось, голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов виступає за входження Народної партії у ПР.
«Ми сьогодні працюємо досить конструктивно з Народною партією, але це їхнє право, ухвалювати таке рішення чи ні. Ми не можемо тут ані підштовхувати, ані наполягати. Це самостійна політична сила, і якщо вони вирішать, що згодні увійти до Партії регіонів, звісно, ми цьому будемо раді», – зазначив він.
Нагадаємо, 22 серпня голова Ради, лідер Народної партії Володимир Литвин виключив можливість вливання його політичної сили у ПР, зазначивши, що мова може йти лише про об'єднання..
16 серпня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики, лідер партії «Сильна Україна» Сергій Тігіпко заявив намір «Сильної України» ввійти до складу ПР.