Литвин запевняє, що «Рада-3» застаріла. Пропонує упроваджувати «Раду-4»

14 Березня 2011, 11:54

За його словами, 4 та з 9 по 11 березня було проведено додаткові перевірки системи, в наслідок чого визначено, що "подальша експлуатація модернізованої системи можлива в разі отримання відповідного погодження державної служби спецзв'язку та захисту інформації".

«Не зважаючи на те, що після отримання висновків, робота системи передбачається надійною та безвідмовною, просимо взяти до уваги той факт, що амортизаційний знос системи Рада-3 наближається до 100%, оскільки вона була впроваджена в серпні 2002 року», – йдеться у доповідній на ім'я Литвина.

«Тому ВР має невідкладно прийняти рішення щодо створення системи електронного голосування і підрахунку голосів нового покоління Рада -4», – йдеться у документі.

Литвин повідомив, що направив листа до держслужби спецзв'язку з проханням невідкладно надати висновки щодо готовності системи Рада.

Крім того, за його словами, «юристи переконали в необхідності введення в дію системи рішенням Верховної Ради».

Тому він попросив депутатів підтримати його проект постанови щодо введення в дію модернізованої системи.

Нагадаємо, керівник партійної групи «Наша Україна», народний депутат Зиновій Шкутяк заявив, що спікер парламенту Володимир Литвин намагається уникнути відповідальності за порушення депутатами Конституції при голосуванні чужими картками. «Нашоукраїнець» нагадав, що 2 березня Литвин публічно пообіцяв впродовж тижня підписати розпорядження про введення в дію модернізованої сенсорної системи особистого голосування депутатів, однак тепер відмовляється від цього.

Як повідомлялось, апарат парламенту провів сертифікацію системи «Рада-3» 2008 року.

Система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку «За», «Проти», або «Утримався». Якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується.