Литвин зазначив, що депутати повинні голосувати особисто, як того вимагає Конституція. Він підкреслив, що якби це рішення залежало виключно від нього, воно було б прийняте уже завтра.
За його словами, «аби не створювати додаткове напруження, питання впровадження цієї системи вивчають юристи у правовому контексті та спеціалісти – у технічному».
Литвин заявив, що у разі потреби відповідний проект постанови Верховної Ради України буде внесено за його підписом невідкладно.
Він запропонував повернутися наступного пленарного тижня до дискусії щодо впровадження цієї системи, аби прийняти рішення, щоб депутати голосували особисто.
«Це необхідно зробити незалежно від того, скільки членів фракції за ким стоїть, це не індульгенція, щоб не виконувати Конституцію. У цьому питанні потрібно поставити крапку», – зазначив Литвин.
Нагадаємо, Володимир Литвин заявив на засіданні парламенту 2 березня про те, що має намір підписати розпорядження про введення модернізованого програмного системного комплексу для голосування "Рада-3" 7-11 березня.
Пізніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зазначив, що правоохоронні органи повинні розслідувати встановлення в сесійному залі парламенту тодішнім Головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком модернізованої системи для голосування «Рада». За його словами, Яценюк «приймав рішення про розробку головної системи і витратив з державного бюджету на її встановлення в залі, якщо я не помиляюся, 8 млн гривень, при цьому не одержавши згоди відповідних органів на дану систему».
Апарат парламенту провів сертифікацію системи "Рада-3" в 2008 році.
Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався".
Передбачено, що якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується.
Вартість системи становила 461 тис. гривень.
У лютому директор Інституту проблем математичних машин і систем Анатолій Морозов заявив, що депутатам доведеться найближчим часом перейти на нову систему голосування і тоді голосувати за двох у них можливості не буде. Це зумовлено застарілістю системи «Рада-3», яка відпрацювала вже понад 10 років.