Литвин вважає, що підвищення пенсійного віку має бути добровільним

9 Лютого 2011, 20:07

«За моїм глибоким переконанням, тут має діяти принцип добровільності. Хоче людина – він тоді йде на підвищення пенсійного віку, знаючи, що він за це одержить. Ні – він повинен мати право вийти на пенсію, як це в нас відбувалося раніше, я маю на увазі в 60 і відповідно 55 років», – сказав він.

Литвин виступив проти ухвалення рішення щодо пенсійної реформі на початку березня.

«Упаси Господи, щоб були спроби це питання розглянути ще до 8 березня й поздоровити жінок з 8 Березня прийняттям цього закону», – сказав спікер.

Він не зміг спрогнозувати ймовірні строки ухвалення рішення щодо цього питання.

На думку спікера, законопроект про пенсійну реформу може розглядатися парламентом після його доопрацювання з урахуванням результатів парламентських слухань на цю тему, які повинні відбутися 16 лютого.

Також він вважає за необхідне направити законопроект про пенсійну реформу в місцеві органи влади для його вивчення перед ухваленням рішення.

Крім цього, Литвин вважає за необхідне врахувати при роботі над документом думку медиків і психологів.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Микола Азаров прогнозує прийняття Радою законопроекту №7455 «Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» у березні.

13 грудня 2010 у Раді був зареєстрований законопроект №7455 «Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

21 грудня Міністерство соціальної політики винесло на громадське обговорення цей документ.

Ним, зокрема, пропонується збільшити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років.

Віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко також прогнозує прийняття цього проекту закону в березні.