«Президент, як мені бачиться, він іншого і не міг сказати. Оскільки, будь-яка дія буде сприйнята як те, що можна диктувати умови. Буде свідченням того, що сьогодні немає мінімальної залежності судової влади, що все абсолютно кероване з одного кабінету», – вважає Литвин.
«Я думаю, і про це я говорив, що оце публічне намагання примусити Україну, в особі керівництва, до поступок, оця публічність вона спрацювала з точністю до навпаки», – додав він.
При цьому спікер парламенту зазначив, що «сьогодні є запит в українському суспільстві на сильну руку, на концентрацію влади».
«Виникає спокуса складні питання вирішити поклавши відповідальність на одну людину, але водночас, я би пропонував дивитися на цю проблему дещо інакше, відбувається і процес концентрації відповідальності», – заявив Литвин.
«У президента Януковича, як і у всіх інших президентів, є радники, які висловлюють свої оцінки і позиції. Разом з тим, мені здається, що він є людиною яка може продемонструвати упертість. І те, що відбувається з боку європейської спільноти наштовхнулось якраз на отаку вперту позицію», – підсумував він.
Як повідомлялось, 18 жовтня стало відомо, що візит президента України Віктора Януковича до Брюсселя в найближчий четвер не відбудеться.
Міжнародні експерти переконані, що нинішній український режим не лише авторитарний, а крім того й глибоко непрофесійний і некомпетентний, які проявляються в структурі самого режиму. Зокрема, управлінська вертикаль, яку вибудував Віктор Янукович, не працює ефективно. Водночас, Янукович тримає у своїх руках забагато управлінських ниток, а тому фактично відповідає за все і ні за що.