Литвин: «Стосунки з Росією будуватимуться на принципі рівності»

17 Червня 2010, 17:40

Відповідаючи у четвер у Берліні на запитання журналістів, чи не стоїть Україна перед вибором: інтегруватися в Європу або зближуватися з Росією, Литвин зазначив, що вважає неправильним протиставлення цих курсів, і не бачить між ними суперечностей, повідомили Тижню в прес-службі Верховної Ради.

«Бо якщо ми матимемо ворожнечу з Росією, Європа буде віддалятися від нас», – зазначив голова Верховної Ради України.

Він наголосив на тому, що Україні потрібно «визначити переговорну платформу у взаєминах з Росією».

«На превеликий жаль, ми поки не маємо такої платформи, діємо спорадично, вихоплюючи ті чи інші аспекти відносин, тоді як Росія чітко сформулювала, що вона хоче мати від України, від співпраці з нею», – сказав Литвин.

За його словами, треба чітко «визначити базу наших взаємин, яка б співпадала з настроями людей та виходила з національних інтересів

«І коли керівництво України буде відчувати, що за їхніми спинами українське суспільство, переговори з Росією будуватимуться на ключовому європейському принципі – принципі рівності» – підкреслив глава парламенту.

На його думку, зовнішньополітичний курс України «визначений у напрямку євроінтеграції, і це залишається незмінним».

«Молоді люди, представники середнього покоління українців, в абсолютній більшості виступають за те, щоб ми мали європейські принципи, стандарти нашого життя. Ми маємо будувати країну на перспективу, приймаючи рішення, які будуть підхоплювати і реалізовувати ті, хто сьогодні тільки вступає у практичне життя», – підкреслив Литвин.