Литвин розповів, коли Рада знову повернеться до статті Тимошенко

28 Жовтня 2011, 20:18

«Я розумію, що це (законопроект про декриміналізацію економічних злочинів) буде темою гострих дискусій на наступному пленарному тижні», – сказав Литвин.

Спікер зазначив, що зустрічався з головою профільного комітету Ради й зараз це питання уважно вивчається юридичними службами апарату Ради.

«Тому що, коли мені кажуть, що потрібно 364 і 365 статті Кримінального кодексу замінити положеннями, які містяться в Конвенції ООН, ратифікованої Верховною Радою, то я говорю: замінити можна й потрібно, ми зобов'язані це зробити, але які будуть наслідки?» – зазначив він.

Литвин додав що в діючій редакції відповідних статей Кримінального кодексу зафіксовано, що перевищення посадових повноважень – це дії, які завдали шкоди особі або державі, а в Конвенції ООН зафіксовано, що це дії, які мали на меті отримання свідомо неправомірної вигоди особою або її близькими.

«Так якщо ми цю норму вносимо, як це позначиться на цих справах (справах Тимошенко й Луценка– Ред.)? Очевидно, йдеться про те, щоб у заключних положеннях зафіксувати, як ця норма буде діяти щодо цих резонансних справ», – сказав він.

Спікер у черговий раз зазначив, що зацікавлений в тому, щоб відповідне питання було вирішено, але не знає, як можна мотивувати депутатів підтримати відповідний закон.

Нагадаємо, 7 жовтня голова Ради Володимир Литвин констатував відсутність достатньої кількості депутатів, готових підтримати декриміналізацію статті, за якою було ухвалено обвинувальний вирок Тимошенко.

6 жовтня Рада прийняла в першому читанні законопроект президента Віктора Януковича, що передбачає декриміналізацію економічних злочинів, однак не враховує декриміналізацію статті Тимошенко.

11 жовтня Печерський районний суд Києва визнав Тимошенко винною в скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень), і засудив її до 7 років в'язниці.