Литвин: питання депутатської недоторканості розглядатиме наступний склад Ради

6 Вересня 2012, 11:16

Він зазначив, що до парламенту надійшов висновок Конституційного Суду України щодо конституційності законопроекту про внесення змін до Основного Закону стосовно гарантії недоторканності для окремих посадових осіб.

Водночас, додав спікер, згідно із Конституцією, законопроекти, що стосуються внесення змін до Основного Закону, не можуть бути попередньо схвалені на останній сесії ВР.

«Питання про попереднє схвалення та подальший розгляд такого законопроекту включається до порядку денного першої сесії новообраної Верховної Ради України без голосування», – сказав Литвин.

Як повідомлялось, 28 серпня Конституційний Суд визнав конституційним обмеження депутатської недоторканності та збереження звання президента України, навіть якщо особа була усунута з посади глави держави в порядку імпічменту, що передбачено доопрацьованим законопроектом №3251.

Нагадаємо, у липні Конституційний Суд, розглянувши альтернативний законопроект (№10530) опозиції, визнав конституційним можливе скасування недоторканності депутатів Верховної Ради й неконституційним – скасування недоторканності президента й суддів. 

5 липня провладна більшість у Раді направила в КС свій законопроект про обмеження депутатської недоторканості  №3251.  

У квітні 2010 року КС уже розглядав законопроект №3251 і визнав конституційним можливе обмеження депутатської недоторканності та неконституційним можливе скасування недоторканності Президента.

У зв'язку із цим провладна більшість  була змушена доопрацювати проект, вилучивши з нього норми, що стосуються Президента.

Відповідно до Конституції, Президент може бути відсторонений з посади парламентом у порядку імпічменту у випадку скоєння ним державного або іншого злочину.

За наявності підстав парламент не менш ніж 300 голосами приймає рішення про обвинувачення Президента.

Рішення про відсторонення Президента з посади в порядку імпічменту приймається Радою не менш ніж 3/4 від її складу після перевірки справи КС.

Суддя Конституційного Суду Андрій Стрижак сумнівається в тому, що Верховна Рада внесе зміни до Конституції й скасує депутатську недоторканність.

98