Спікер нагадав, що в депутатів є 14 днів для подачі поправок до прийнятого в першому читанні законопроекту.
«Після цього, я думаю, потрібно опублікувати підготовлений до другого читання законопроект. Якщо йти чисто за регламентними нормами, то 20 червня завершується подача пропозицій (до другого читання), комітет повинен обробити, депутати повинні ознайомитися із законопроектом. Після цього виносити його на розгляд», – заявив він.
Литвин зазначив, що профільний парламентський комітет заявив про намір провести ряд круглих столів з обговорення проекту перед винесенням його на друге читання.
«Потрібно зусилля сконцентрувати на тому, щоб зробити такий законопроект, який відповідає інтересам України, і відповідає одній меті: якщо в державі Україна не буде української мови, то не буде держави Україна», – впевнений спікер.
На його думку, відповідний законопроект використовується політичними силами як передвиборний трюк.
Нагадаємо, 5 червня, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.
В опозиції звинуватили Литвина у порушенні домовленості про черговість розгляду цього питання. Зокрема, депутати від опозиції визнали, що мали план зриву голосування за "мовний" законопроект. Однак стверджували, що просто не зрозуміли, коли почалося голосування саме за цей законопроект.
Втім, спікер Литвин наголошує, що голосування за мовний законопроект відбулося за домовленостями між опозицією та парламентською більшістю.