На думку голови Верховної Ради, Україна, Європейський Союз і Росія мають нести спільну відповідальність за стабільність поставок енергоносіїв до Європи.
Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин в інтерв`ю німецькомовному електронному порталу ЄС «ЄвроАктів» за підсумками офіційного візиту до ФРН.
Відповідаючи на запитання, чи слід Заходу побоюватися української газової кризи, Литвин висловив переконання, що «ми перегорнули цю сторінку».
«Такі дії можуть трапитися двічі, але абсолютне виключені втретє поспіль. Ніхто нам цього більше не пробачить», – сказав Литвин.
Він вважає, що Україна «повинна інтегруватися в європейську енергетичну спільноту, а Європа має чітко заявити Росії, скільки газу вона хотіла б отримувати у майбутньому. Відповідальність же України, підкреслив Литвин, полягає у забезпеченні гарантованого постачання заявлених обсягів газу.
«Україна, ЄС і Росія однаковою мірою відповідають за те, щоб такі ситуації більше не повторювалися», – наголосив Литвин.
Відповідаючи на запитання про його думку щодо можливості злиття російського «Газпрому» та українського концерну «Нафтогаз», голова Верховної Ради нагадав, що цю ідею висловив прем´єр-міністр Росії Володимир Путін.
Нагадаємо, що ідею злиття «Нафтогазу України» і «Газпрому» озвучив 30 квітня глава уряду Росії Володимир Путін. Після цього президент України Віктор Янукович і прем’єр Микола Азаров, відзначили, що готові до об’єднання на паритетних засадах, але вивчать й інші пропозиції, дотримуючись при цьому національних інтересів України.
Вже 14 червня, голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, після зустрічі в Москві з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком заявив, що вони обговорили це питання.
Керівник українського парламенту наголосив, що українсько-російські взаємини повинні будуватися на європейських принципах.
«Це означає, що кожна країна має рівнозначний голос, незалежно від її економічного потенціалу. Якщо ж розглядати це крізь призми економічної потужності, то ми завжди залишатимемося на другорядних ролях. Але у ЄС існує принцип рівнозначності голосу країни. Саме за таким принципом мають базуватися наші відносини з Росією», – підсумував Литвин.