Литвин побоюється переписування Конституції політиками. Пишуть під себе

8 Лютого 2011, 16:45

«Я вважаю, що політики не повинні писати Конституцію, зміни в Конституцію або нову редакцію, я не знаю на що ми (у такому разі) вийдемо… Фахівці, експерти повинні розробити ескіз, розробити проект, а потім політики будуть його обговорювати й шукати компроміс», – сказав Литвин.

Спікер зазначив, що питання про те, як буде називатися відповідний орган – конституційною комісією чи асамблеєю – не принципове.

«Я розумію, якщо доручити Верховній Раді (підготувати проект), напише під Верховну Раду, якщо доручити виконавчій влади, зрозуміло, що буде перекіс. Нам потрібно знайти збалансований підхід, і в цьому плані, я вважаю, справжня комісія, якщо вона буде сформована з людей, які розбираються і є авторитетами, не заангажовані, буде великий плюс», – додав Литвин.

Голова Ради підкреслив, що при написанні проекту змін Конституції необхідно враховувати традиції й історичний досвід України.

Як повідомляло агентство, 1 лютого Рада внесла зміни до Конституції, закріпивши окремою нормою проведення чергових виборів парламенту в останню неділю жовтня 2012 року, а пПрезидента – в останню неділю березня 2015 року.

Опозиційні сили виступали за проведення чергових виборів Ради в 2011 році.