За словами спікера, законопроект "Про гарантії виконань рішень суду" пов'язаний з рішенням Європейського суду з прав людини, яким зобов'язали виконати відповідні законодавчі акти. "В цьому відношенні уряд відреагував дуже оперативно і вніс відповідний законопроект. Необхідність його очевидна, за винятком завершальних положень", – сказав Литвин.
"Там пропонується секвеструвати десь півтора десятка законів – призупинити і надати право Кабінету міністрів на власний розсуд виконувати ті або інші закони, виходячи з економічних можливостей держави. Думаю, норма про газову трубу потрапила туди абсолютно випадково", – відзначив Литвин.
Водночас він вважає, що не можна виносити цей законопроект на розгляд, "не провівши ґрунтовної дискусії і не сказавши публічно: давайте ухвалимо закон без цих завершальних положень, а потім Кабмін, якщо наполягатиме, нехай внесе їх публічно у вигляді окремого законопроекту".
На думку Литвина, "те, що пропонується, м'яко кажучи, непорядно по відношенню до наших людей, коли ми ніби ухвалюємо закон з красивою назвою, а в ньому є "сюрпризи" і пастки".
Нагадаємо, цим законопроектом пропонується внести зміни до статті 7 закону "Про трубопровідний транспорт". Ця стаття в її нинішній редакції забороняє реорганізацію і приватизацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту (МТТ), а також забороняє відчуження і будь-які маніпуляції з основними фондами і акціями державних підприємств МТТ, НАК "Нафтогаз", дочірніх і заснованих нею підприємств і газосховищ.