Литвин не хоче обмежувати максимальну пенсію

3 Червня 2011, 19:08

«Уряд запропонував обмежити верхні пенсії не лише тим, хто буде оформляти пенсії, що суперечить Конституції України і рішенню Конституційного суду», – зазначив він журналістам у п'ятницю в Лівадії.

Литвин нагадав, що це означає, що у людей, які вже отримують пенсію, вона як мінімум скоротиться вдвічі.

«Я вважаю, що треба вилучити це положення. Якщо є Конституція, то треба її виконувати, якщо є рішення Конституційного суду, його треба виконувати…», – додав він.

Литвин зазначив, що якщо дане положення пройде, то за зовнішнім привабливим кроком є інша небезпека – «виникне спокуса підігнати всю законодавчу базу України під нинішні економічні можливості».

За його словами, якщо такий стан пройде в законі, то далі може настати ланцюгова реакція, і «потім будуть наступати на соціальні права багатьох інших верств населення таким же чином».

Литвин також зазначив, що рішення про те, щоб цих положень не було в законі не викличе захоплення у людей.

На його думку, питання про включення до порядку денного сесії законопроекту про пенсійну реформу буде вирішено у вівторок на найближчому пленарному тижні.

Литвин також зазначив, що в проекті про пенсійну реформу «дуже багато тих позицій, які потрібні людям, і які потрібні для передбачуваного розвитку держави».

Як повідомлялося, пропонований урядом новий проект пенсійної реформи включає 11 нововведень. Зокрема, максимальний розмір пенсій пропонується обмежити 10 прожитковими мінімумами (в даний час – 7 тис 640 грн). Така норма, як пропонується в проекті, буде поширюватися на вже призначені виплати.

Партія регіонів підтримує обмеження пенсій десяти прожиткових мінімумів, як це закріплено в законопроекті про пенсійну реформу.

Проведення пенсійної реформи в Україні – одна з обов'язкових умов надання третього траншу МВФ за програмою stand by. Воно повинно бути виконано до середини і червня.