"На цей момент я не бачу більш як 226 голосів для того, щоб внести одне із запропонованих формулювань. Не випадково я звертаюся до депутатів і прошу їх проводити консультації й не намагатися передушити в цьому плані один одного", – сказав він.
Спікер підкреслив, що сенс розглядати відповідні ініціативи буде лише після узгодження депутатами між собою цього питання.
Водночас, Литвин назвав безперспективними ініціативи фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" щодо розпуску парламенту.
"З таким же успіхом можна прийняти рішення й підписати відозву про розпуск Верховної Ради України. Я переконаний, що (поки) ця Верховна Рада, нехай і розкритикована, існує, існує демократичний розвиток України. Все інше – це спроби реалізувати свої плани під політичний момент", – заявив він.
При цьому спікер зазначив, що постановою Ради розпустити парламент не можна.
Спікер закликав депутатів спробувати налагодити між собою діалог замість того, щоб вносити подібні ініціативи.
Крім того, він нагадав, що, відповідно до Конституції, наступні вибори Ради мають пройти в 2012 році.
«І я переконаний, я бачу й відчуваю, що знайти 300 голосів для того, щоб прийняти інше рішення, немає», – заявив він.
Литвин також засумнівався в тому, що найдеться необхідна кількість депутатів, які будуть готові скласти свої мандати для розпуску парламенту.
Нагадаємо, фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" у Верховній Раді має намір ініціювати розпуск парламенту у разі його відмови декриміналізувати статтю Кримінального кодексу, за якою було винесено обвинувальний вирок колишньому прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко.
Як відомо, фракція Партії регіонів у Раді станом на 17 жовтня не прийняла остаточне рішення щодо декриміналізації статті вироку Тимошенко.
6 жовтня Рада прийняла в першому читанні законопроект президента Віктора Януковича, що передбачає декриміналізацію економічних злочинів. Він не передбачає зміну покарання за статтею, за якою було засуджено Тимошенко.
13 жовтня Янукович виступив за декриміналізацію статті вироку Тимошенко.