"Відповідно до чинного Регламенту, рішення щодо обрання Голови Верховної Ради ухвалюються більшістю голосів народних депутатів, але при цьому не менше ніж 300 депутатів повинні взяти бюлетені, щоб не було спокуси щодня обирати чи змінювати Голову Верховної Ради", – наголосив Литвин.
За словами Литвина, якщо ініціатори цього закону хотіли запровадити таку норму для наступного складу парламенту, треба було записати у прикінцевих положеннях, що ця норма набуває чинності з моменту початку роботи Верховної Ради нового скликання. Він також зазначив, що розцінює ухвалення рішення про "мовний" закон і про зміну способу обрання Голови Верховної Ради як послідовні кроки.
Литвин нагадав, що група народних депутатів звернулася до Конституційного Суду з проханням роз’яснити, чи є конституційним положення чинного Регламенту про порядок обрання Голови Верховної Ради. Конституційний Суд, за його словами, 6 липня надіслав до парламенту лист з проханням представити позицію Верховної Ради з цього питання у зв’язку з підготовкою до розгляду цього подання. "Такої оперативності Конституційний Суд на моїй пам’яті жодного разу не демонстрував", – зауважив він.
Нагадаємо, 5 липня 51 депутат від Партії Регіонів попросили Конституційний Суд оцінити відповідність Конституції норм закону "Про регламент Верховної Ради України" у частині таємного голосування при призначенні й відкликанні голови парламенту.
Напередодні, 4 липня, Рада замінила процедуру таємного голосування бюлетенями відкритим поіменним голосуванням при відкликанні й призначенні голови парламенту. Згідно з прийнятим документом, спікер обирається та звільняється з посади шляхом відкритого голосування більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради (мінімум 226 голосів).
Того ж дня голова Ради Володимир Литвин і заступник голови Ради Микола Томенко подали у відставку.
Нагадаємо, у вівторок, 3 липня, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в ціломуяк закон законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики". Таке рішенні підтримали 248 народних депутатів.
Читайте також: Закон про мови: регіонали-«безпрєдєльщики» не помічають безпомічних опозиціонерів