Міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє прес-служба міністерства енергетики Литви.
"Міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас і міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають через газопровід "Північний потік-2", який збираються прокласти через дно Балтійського моря. Цей документ висловлює тверду підтримку основним цілям Енергетичного союзу – посилення енергобезпеки та диверсифікація джерел енергії", – йдеться в повідомленні.
За словами литовського міністра, "Північний потік-2" передбачає посилення впливу Росії на енергетику Європейського союзу.
"Литва і Україна відчули на собі, що значить енергетична залежність і яка її ціна для держави та споживачів. Газопровід "Північний потік-2" створює загрозу не тільки основним прагненням Енергетичного союзу, але й несе загрозу солідарності всіх держав – членів ЄС", – наголосив Вайчюнас.
Нагадаємо, 17 квітня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.
Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України.
10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".
Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.