Литва посилює зв’язки з сусідніми країнами на ринку електроенергії, стимулюючи розбудову європейської енергетичної інфраструктури з півночі на південь – від Гельсінкі через Балтійське море до Лісабону. Про це заявив в інтерв’ю виданню wnp.pl президент литовської енергетичної компанії LitGrid, член наглядової ради LitPol Link Дайвіс Вібрікас.
«Серед країн Балтії Литва має найкраще енергетичне сполучення – з Росією, Білоруссю і Калінінградською областю. У нас також є зв'язки зі Скандинавією через Фінляндію, до кінця року ми повинні розпочати підключення зі Швецією, а потім і з Польщею», – зазначив Вібрікас.
За його словами, електрика відіграє ключову роль на енергетичному ринку та є важливим фактором для розвитку багатьох регіонів.
Вібрікас наголосив, що для підвищення рівня енергетичної безпеки необхідно розбудувати потужну енергетичну інфраструктуру, яка зв’язувала б Європу з півночі на південь – з Гельсінкі через Балтійське море до Лісабона.
«Литва й інші Балтійські країни не мають потужних енергетичних ресурсів, але ми межуємо з великими ринками – на півночі зі Скандинавією, на сході з Росією та Білоруссю, а в Центральній Європі з Польщею, з якою маємо кілька сполучень. Я впевнений, що добре розвинена інфраструктура в майбутньому дозволить нам задовольнити очікування споживачів», – додав президент LitGrid.
Нагадаємо, у лютому в Брюсселі представили стратегію енергетичного союзу ЄС, одним із пунктів якої є налагодження транскордонної торгівлї електроенергією між країнами Євросоюзу. Для цього будуть запроваджені нові правила та розбудована інфраструктура. При цьому на регіональному рівні особливу увагу приділятимуть відновлюваним джерелам енергії та безпеці її постачання.
Читайте також: Стратегія енергетичного союзу ЄС: факти та цифри
|