Лист Порошенка до Савченко виявився фейковим

10 Березня 2016, 14:20

Президент України Петро Порошенко висловив усну підтримку утримуваній у РФ Надії Савченко, проте ніяких листів не писав. Про це заявив прес-секретар президента Святослав Цеголко.

"Президент передавав слова підтримки Надії Савченко через її сестру Віру і матір. Ніяких листів він не направляв", – повідомив Цеголко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в Стамбулі в четвер вдень.

Адвокат Савченко Марк Фейгін заявив, що лист для його підзахисної нібито від президента України Петра Порошенка виявилося підробкою.

"Змушений терміново повідомити про наступне. Протягом сьогоднішнього ранку генконсульство України і я стали об'єктом дуже безпардонної спецоперації. Щоб дискредитувати Надію в зв'язку з закінченням її сухого голодування, було передано підроблений лист президента України для Наді", – написав адвокат у Twitter.

За словами Фейгіна, Кремль зайнятий дискредитацією як самої Савченко і її адвокатів, так держорганів України. "І це замість того, щоб вирішити питання про обмін", – додав він.

Адвокат вибачився перед усіма, хто читав цей лист. "Ми є об'єктом оперативної розробки і мало що цьому можна протиставити", – зазначив він.

Пізніше він написав, що "прямо зараз" його мікроблог ламають.

Нагадаємо, раніше в четвер уСавченко, як повідомив Фейгін, продемонструвавши її рукописну заяву, припинила сухе голодування, відреагувавши на прохання Порошенка.

Фейгін також виклав лист (машинопис) нібито Порошенка російською та українською мовами. У ньому, зокрема, говорилося: "Нам потрібна здорова Надія Савченко, герой України, народний депутат, символ нашої свободи, який незабаром виявився б удома, який зміг би дати приклад іншим. Я думаю, що всім цим перерахованим вище Ваша діяльність не обмежиться, і хотів би бачити Вас в нашому оновленому уряді". У ньому також підкреслювалося, що вже проведені переговори з багатьма лідерами цивілізованого світу, і "найближчим часом питання буде вирішене на користь правди".