Результатом злочинів проти людяності, вчинених під час Євромайдану у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, стало вбивство щонайменше 114 людей, з яких 94 були активістами Євромайдану, ув’язнення на різний термін щонайменше кількох сотень осіб, нанесення тілесних ушкоджень більше тисячі активістам, досі не відома доля щонайменше 27 зниклих. Про це йдеться у звіті правозахисних організацій «Ціна свободи», який презентувала Коаліція громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності.
Коментуючи результати національного розслідування, Павло Дикань, представник групи адвокатів родин Небесної Сотні, зазначив, що вони невтішні.
За його словами, лише п’ять справ доведено до суду, а завершена в суді лише одна з них.
«Головні проблеми розслідування – це довготривала неналежна організація слідства, відсутність реформи правоохоронної системи, системний опір розслідуванню з боку діючих співробітників МВС, знищення доказів в системі МВС, неналежне матеріальне забезпечення слідства технічними засобами та проблеми, пов’язані з проведенням експертиз (неналежне фінансування, відсутність кваліфікованих експертів)»,- сказав адвокат.
На його думку, відсутність покарання винних вкрай негативно впливає на готовність учасників подій-правоохоронців давати покази.
Як повідомлялось, за даними ГПУ, 47 особам обрали запобіжний захід за злочини проти Майдану.
Нагадаємо, що 18-20 лютого за інформацією МОЗ в Києві загинуло 103 людини, більше тисячі осіб потрапили до лікарень із травмами різної тяжкості.
Читайте також: Справи Майдану: підозрюваних у вбивствах і побиттях відпускають на волю