261 народний обранець не опублікував, а також не надав свою декларацію у відповідь на звернення "Чесно".
Згідно з вимогами законодавства депутати мали подати декларації до Апарату Верховної Ради до 1 квітня. Протягом 30 днів після подання декларації мали бути опубліковані в офіційних виданнях парламенту.
"Рух "Чесно" виявив лише 153 декларації, що були оприлюднені у встановлений законом терміном. Ще 30 декларацій з’явилися у відкритих джерелах після 1 травня", – повідомили в русі.
За інформаціє руху, найкраще виконали норми законодавства депутати від "УДАРу", – у відкритих джерелах є декларації усіх 42 депутатів.
Також дані про свої статки відкрили: 62 депутати з фракції ВО "Батьківщина" (65% від кількості членів партії), 26 "свободівців" (72% від кількості членів фракції), 35 "регіоналів" (17% від кількості членів партії), та 16 з 32 позафракційних депутатів.
Найменше декларацій відкрили нардепи фракція Компартії – лише 2 депутатів розкрили дані про своє майно (6% від кількості членів фракції).
Лідери 3-х опозиційних фракцій опублікували свої декларації у відкритих джерелах.
Декларації Олександра Єфремова (Партія Регіонів) та Петра Симоненка (КПУ) станом на 17 травня рух не виявив.
Взагалі на звернення ЧЕСНО з вимогою оприлюднити декларацію, яке було надіслано персонально кожному парламентарю 10 квітня, відповіли лише 70 народних депутатів.
7 народних депутатів відмовилися надати декларацію у відповідь на звернення руху, серед них: "регіонали" – Юрій Воропаєв, Іван Фурсін, Ігор Шаров та Володимир Дудка; Ярослав Федорчук з "Батьківщини"; "свободівець" Євген Мельник та комуніст Сергій Гордієнко.
«Наступним завданням руху ЧЕСНО є перевірка відповідності стилю життя народних депутатів задекларованим статкам», – повідомляють в організації.
Як повідомлялось, станом на 1 травня свої декларації оприлюднили 153 народних депутатів.
Нагадаємо, УДАР Кличка бідніший від ПР, КПУ і «Батьківшини», але заможніший, ніж «Свобода».