Лише 12% росіян вірять у те, що військові РФ не гинуть в Україні

10 Листопада 2014, 13:59

Кількість росіян, які підтримують анексію Криму, незначно зменшується. Такі результати опитування російської соціологічної служби Левада-Центр.

Так, у березні 2014 року "точно за" висловилися 57%, а "скоріше за" – 31%. У той же час, у жовтні "точно за" висловилися 55% і "скоріше за" – 31%.

Також незначно зростає кількість тих, хто проти: "скоріше проти" були 6% опитаних у березні й 1% тих, хто "точно проти", у жовтні ж "скоріше проти" висловилися вже 7% опитаних і "точно проти" – 2%.

У якості основної причини, що пояснює анексію Росією Криму респонденти, що підтримують анексію, називають те, що "Крим – це російська земля" (74%). Більше третини опитаних (36%) вважають, що приєднання Криму завадило можливому насильству над жителями Криму.

Росіяни, що не підтримують приєднання, вважають, що включення Криму до складу РФ порушило стабільність у регіоні й світі (58%) і призвело до міжнародних санкцій (23%).

Більше половини росіян (52%) не чули про вбивство псковських десантників на території України. 43% опитаних знайомі з повідомленнями про їхню загибель.

Якщо у вересні 37% уважали, що загиблі десантники були добровольцями, що самостійно відправилися воювати разом з ополченцями, то зараз лише 29% респондентів впевнені у цьому.

Ініціативи громадських організацій, що збирають списки загиблих й поранених російських солдатів за останні місяці підтримує 41% населення, що вважає, що необхідно знати правду про їхню загибель. 23% вагаються з відповіддю. Не вірять у те, що російські військові гинуть в Україні, тільки 12% опитаних.

Лише 13% росіян відпустили б свого сина  воювати на стороні бойовиків, а понад дві третини опитаних (68%) спробували б завадити його поїздці.

Опитування проведено 24 – 27  жовтня 2014 року  по репрезентативній всеросійській вибірці міського й сільського населення серед 1600 людей у віці 18 років і більше в 134 населених пунктах 46 регіонів країни.

Розподіл відповідей приводиться у відсотках від загального числаопитаних разом з даними попередніх опитувань. Статистична погрішність даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

Як повідомлялось, у липні 27% жителів Росії в цілому та 41% жителів Москви та Санкт-Петербурга зокрема підтримуваливійськове втручання Росії на території України. 

Проте у жовтні цей відсоток зменшився – до 63% громадян РФ негативно відповіли на питання про "необхідність введення російських військ в Україну в разі "відновлення" збройного конфлікту.

Зросла і частка тих, хто вважає, що Путін просто намагається не допустити масових заворушень і ослаблення держави в Росії. У жовтні таку версію обрали 31% опитаних проти 25% у вересні.

За даними Левада-центру, 40% росіян хочуть бачити Донбас окремою державою. Тільки 26% росіян усвідомлюють, що йде війна з Україною.