Львівський безпековий форум: Захід та НАТО повинні негайно змінити свою стратегію для жорсткішої протидії Росії

13 Листопада 2020, 15:15

11 листопада відбувся третій вебінар Львівського безпекового форуму 2020 на тему "Безпечний та процвітаючий регіон Чорного моря: побудова ефективної та всеохопної системи колективної безпеки". 

 

 

Модерували дискусію співголова Львівського безпекового форуму ген.- лейт. (у відст.) екскомандувач сухопутних сил ЗС США в Європі, керівник програми Першинга із стратегічних досліджень Центру дослідження європейської політики (СЕРА, США) Бен Ходжес та головна редакторка видання «UA: Ukraine Analytica» та директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики “Українська призма” Ганна Шелест.

 

 

 

Експерти під час дискусії зазначили, що для побудови ефективної системи колективної безпеки та протидії агресії Росії в Чорноморському регіоні, потрібно окрім співпраці чорноморських країн посилення присутності НАТО в регіоні та стратегічне партнерство та співпраця США з країнами Чорного моря.

 

Зокрема, посол Александр Вершбоу, ексзаступник Генсека НАТО, почесний співробітник Центру Сковкрофта зі cтратегії та безпеки Атлантичної ради (США) наголосив, що посилення Росії в Чорному морі дозволяє створює базу для її подальшої експансії в Середземне море, підривної та агресивної політики в Північній Африці та Близькому Сході.

 

На думку посла, трансатлантична спільнота, зокрема НАТО, повинні негайно змінити свою стратегію протидії Росії – діяти жорсткіше та збільшити вартість для Росії її агресії та підривної поведінки.

 

"НАТО повинно перестати дивитися на Чорне море як сусідню територію, а сприймати її як власний важливий стратегічний регіон для оборони та перешкодити Росії поширити свій вплив на ширший регіон Середземного моря та Близького Сходу. Також потрібно протидіяти агентам впливу Росії в середині країн, дезінформації та пропаганді", – підсумували учасники вебінару.

 

Нагадаємо, 10 листопада відбувася другий вебінар Львівського безпекового форуму 2020 на тему "Безпечний та процвітаючий регіон Чорного моря: візія спільного майбутнього".