Львівські журналісти пікетували управління міліції через побиття колег

28 Травня 2013, 19:22

Журналісти провели пікет 28 травня, оскільки в цей день  спливає 10-денний термін службового розслідування щодо бездіяльності міліції під час бійки, в якій постраждали кореспонденти.

Півсотні журналістів та активістів тримали плакати з написами: "Захарченко, йди геть", "Журналіст – не мішень", "Стаття 367 Кримінального кодексу", "Бездіяльність міліції – злочин", "Міліція – бездіяльна". Крім того люди вигукували гасла: "Геть пасивного Захарченка", "Бандити й міліція — одна коаліція", "Ганьба міліції" й інші.

"Ми зібралися тут, аби нагадати правоохоронцям, що потрібно діяти, потрібно розслідувати бездіяльність міліціонерів, які просто пасивно спостерігали за побиттям журналістів, але ніякого активного втручання у не чинили. Також ми організували цю акцію, щоб такі випадки не повторилися у Львові", – заявила представниця Незалежної медіа-профспілки, що виступила організатором акції,  Ольга Лучка.

Журналісти передали для очільника обласної міліції Олександра Рудяка лист із вимогою провести роз’яснювальну роботу серед правоохоронців Львівщини щодо поводження з журналістами і повідомити про це мас-медіа впродовж двох тижнів.  Загалом під листом підписались 32 львівських журналістів.

Окрім того, під час акції міліціонерам роздавали пам’ятки з правовим аналізом побиття у Києві та інструкцією, як мають діяти правоохоронці у таких випадках.

«Надіюся, що наша акція вплине на ситуацію, бо якщо ми будемо мовчати, то тоді дійсно не буде ніякої реакції. Тому нам потрібно виходити, говорити і дати зрозуміти їм, що безпека журналістів – це важливе питання», – заявив представник Незалежної медіа-профспілки у Львові Сергій Бобра.

Нагадаємо,  у Києві журналісти, активісти руху "Стоп цензурі!" 27 травня встановили інформаційний намет під МВС з вимогою розслідування нападу на журналістів Ольги Сніцарчук та Влада Соделя під час бійки 18 травня.

Раніше голова головного управління МВС  в Києві Валерій Коряк визнав, що співробітники міліції "проявили нерішучість" під час інциденту.

До української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів, та міжнародна організація «Репортери без кордонів». Стурбованість інцидентом також висловили посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, Єврокомісія та посольство США в Україні.

 23 травня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування побиття журналістів  у Києві.