У зверненні, яке зачитав «свободівець» Любомир Мельничук, зазначено, що міське управління міліції аргументує відмову охороняти пам’ятник Бандері тим, що для цього треба залучати значну кількість працівників міліції. Натомість депутати розцінюють такі дії міліції як ігнорування волі громадян міста.
«З огляду на останні події у Львові, лише підтверджується відсутність належного механізму взаємодії органів місцевого самоврядування у правоохоронців… Органи внутрішніх справ не спроможні належно реалізувати свої основні завдання – забезпечити законність і правопорядок, оскільки чинним законодавством України не закріплено дієвого механізму відповідальності за їх невиконання перед те ритор громадою», – зазначив депутат.
Він наголосив, що це є достатнім аргументом для надання місцевій владі можливості створити муніципальну міліцію.
У зверненні також є вимоги невідкладно надати місцевому самоврядуванню можливість врегулювати і створити озброєний виконавчий орган представницького органу місцевого самоврядування, який буде утримуватися за рахунок місцевого бюджету і забезпечуватиме охорону прав і свобод громадян і громадський порядок.
Також депутати вимагають передбачити відповідальність, звітність і підконтрольність такої міліції місцевій раді.
На думку депутатів Львова, міліція місцевого самоврядування повинна мати такі підрозділи: служба дільничних інспекторів, патрульно-постова служба сприяння органам ДАІ, міліція попередження правопорушень, екологічна служба, підрозділи з охорони об’єктів, сприяння службі у справах неповнолітніх, охорони і конвоювання арештованих і затриманих за адмінправопорушення.
Крім того, депутати пропонують створити спеціальну установу для осіб, арештованих за адмінправопорушення.
За звернення проголосували 62 депутати.