Львівське сміття почали вивозити до Києва великогабаритними вантажівками – Садовий

21 Червня 2016, 15:57

Вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) зі Львова на Грибовицьке сміттєзвалище припинено, а станом на тепер частину відходів перевозять на сміттєспалювальний завод у Києві. Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий на сторінці у мережі Facebook.

За словами Садового, у Київ вивозять третину львівських ТПВ.

«Ми досягнули домовленості з Києвом щодо тимчасового прийому ТПВ на місцевий сміттєспалювальний завод. Він недовантажений. Для розуміння масштабів – Київ щоденно продукує 3000 тонн сміття, Львів – 650 тонн (з них лише близько 35% буде вивозитись до Києва, решта – по інших полігонах). Я дякую меру Києва Віталію Кличку за простягнуту руку допомоги. Прошу київську громаду про підтримку цього рішення. Друзі пізнаються в біді», – написав Садовий.

За його словами, львівські сміттєзбиральні машини привозять ТПВ на територію приватного автотранспортного підприємства на вулиці Городоцькій, на виїзді зі Львова, та перевантажують у великогабаритні вантажівки, якими й везуть до Києва.

Вивіз сміття у Львові Садовий назвав «більш-менш регулярним».

«По Грибовицькому полігону проектанти роблять коригування проекту рекультивації. До робіт зможемо приступити в найближчі тижні. Під новий сміттєпеперобний завод продовжуємо пошуки ділянки. Жодної офіційної, підготовленої пропозиції від області наразі не отримали. Наразі це просто усна інформація – «от поїдьте подивіться там». Як тільки наші спеціалісти приїжджають на місце вивчити ділянку, там їх уже чекають обурені мешканці, попередньо поінформовані, що їхнє село «хочуть перетворити на нові Грибовичі», – зазначив Садовий.

Він додав, що організовано «системну протидію» будівництву заводу.

Раніше про допомогу Львову зі сміттям розповів мер Києва Віталій Кличко.

Нагадаємо, 29 травня на території Грибовицького сміттєзвалища у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а пошуки еколога кілька разів припинялися через загрозу нового зсуву.  

За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ). Увечері 7 червня на звалищі виникла нова пожежа, до ліквідації якої залучили авіацію. Пожежу ліквідували 10 червня.

Тим часом Садовий звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та сіл Малехова і Грибович зоною надзвичайної екологічної ситуації. У свою чергу, президент доручив відповідним органам розібратися з причинами трагедії і пообіцяв повне сприяння Львову з боку центральних органів влади у вирішенні проблеми, що склалася.

96