Львівська облрада заявила про неприпустимість позбавлення звань Героїв Бандери та Шухевича

20 Квітня 2010, 16:21
Львівська облрада заявила про неприпустимість перегляду указів Президента України про присвоєння звання Герой України справжнім борцям за незалежність Української держави Степанові Бандері та Романові Шухевичу. Заяву підтримали 98 депутатів на сесії Львівської облради сьогодні, 20 квітня.
 
У документі названо завідома неправосудним і замовним по суті рішення Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року. Також депутати розкритикували поширену у ЗМІ ініціативу Президента України Віктора Януковича про скасування указів про присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звань Герої України до 9 травня 2010 року. «На сьогодні цілком очевидним є факт небезпечного прецеденту в юридичній практиці держави. А коли зазначене рішення суду набере законної сили, то юридичні наслідки будуть мати значний суспільно-політичний резонанс в Україні. Президент Янукович буде зобов’язаний скасувати всі укази про присвоєння звання Героя України нагородженим посмертно особам, які померли до 1991 року», – сказано у заяві.
 
Як йдеться у документі, на тій самій підставі, на якій визнаний протиправним указ щодо Бандери, можуть бути позбавлені звання Героя також радянські офіцери, учасники антифашистського підпілля, пожежники-чорнобильці, які віддали своє життя за Україну та українські мученики: Августин Волошин, Василь Стус, Володимир Івасюк, Олекса Гірник, Василь Івчук. Розгляд цього питання супроводжувався багатотисячним мітингом студентів під стінами ЛОР та вигуками «Бандера, Шухевич – Герої України!»