Львівська міськрада скоротила час продажу алкоголю

15 Грудня 2011, 22:50

За такий проект рішення проголосували 62 депутати. До цього рішення алкоголь можна було придбати з 10:00 до 22:00.

Крім того, депутати ухвалили рішення про заборону продажу алкоголю під час проведення масових заходів, що фінансуються з міського бюджету.

Депутати також позбавили права видачі дозволів на торгівлю алкоголем департамент економічної політики міськради і передали його депутатам.

Депутати також зобов'язали департамент економічної політики провести перевірку всіх дозвільних документів об'єктів, що займаються торгівлею алкоголю та слабоалкогольних напоїв. Департамент також зобов'язали розробити механізм заборони торгівлі алкоголем у магазинах, де продають товари для дітей. Крім того, зазначений департамент повинен терміново запропонувати механізм працевлаштування працівників сфери торгівлі, які позбудуться робочих місць у зв'язку з прийняттям зазначеного рішення.

До прийняття цього рішення депутати відкинули проект про обмеження продажу алкоголю у Львові, представлений департаментом економічної політики. У цьому документі пропонувалося заборонити продаж алкоголю та слабоалкогольних напоїв у малих архітектурних формах. Але за цей проект проголосували 18 депутатів при мінімальній необхідній кількості в 46 голосів.

Після прийняття рішення міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що таке рішення є «верхом цинізму».

«У зв'язку з майбутніми виборами до Верховної Ради депутати бояться прямо сказати, що вони лобіюють інтереси алкогольних підприємців, пропонуючи додатки, що суперечать закону… Були проголосовані кілька додатків, які зараз вивчають юристи», – зазначив він.

За даними Львівської міськради, 40% школярів міста вживають алкогольні напої, починаючи з 10 років. За 11 місяців поточного року 33 школяра потрапили до реанімації з алкогольним отруєнням.

Нагадаємо, у Черкасах сьогодні суд дозволив торгувати алкоголем та сигаретами вночі, скасувавши один із пунктів рішення міськради.

Як повідомлялося, за даними Генпрокуратури, цього року понад 1 тис. неповнолітніх вчинили злочини у стані сп’яніння, 10 тис. доставлено до органів внутрішніх справ за розпивання спиртних напоїв та появу у нетверезому стані в громадських місцях.