За нього проголосували 72 з 74 присутніх депутатів (при мінімально необхідних 46).
"Ненависть до всього українського, дискримінація українців за національним принципом, репресії і переслідування українців стають візитною карткою маріонеткового режиму Януковича, який прискореними темпами йде до ліквідації української державності", – сказано в зверненні.
Також міськрада звинувачує Януковича в деукраїнізації інформаційного простору, русифікації освіти, науки, культури та публічної сфери.
На думку депутатів, це свідчить про підготовку до інтеграції України з Росією.
"Підписання президентом антидержавного і антиукраїнського за формою закону про мовну політику свідчить про перехід окупаційного режиму Януковича, Азарова, Табачника до політики відкритої русифікації і мовного геноциду титульної української нації", – сказано в ньому.
Також в зверненні сказано, що вибори у Верховну Раду 28 жовтня стануть прологом нової ери національно-визвольної та соціально-визвольної боротьби українців з окупантами.
Як писав Тиждень.ua, за час дії закону «Про засади державної мовної політики» місцева влада 9 регіонів надала російській мові статус регіональної. При цьому у трьох регіонах заявили, що даний закон на їхній території є нечинним.
Так,, 23 серпня Івано-Франківська міська рада ухвалила, що мовний закон на території міста не є чинним. Депутати направили звернення до президента, Верховної Ради і Конституційного Суду, у якому висловили «категоричне невизнання та непокору» мовному закону. Вони переконані, що процедура його прийняття та реалізації є сумнівною, тому вимагають негайної реакції КС.
Аналогічне рішення про невизнання мовного закону ухвалила Івано-Франківська облрада.
Депутати Тернопільської облради прийняли рішення визнати мовний закон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.