«Останнім часом на території України спостерігається тенденція до збільшення вчинення злочинів, хуліганських проявів, акцій вандалізму в місцях розташування пам’ятників і пам’ятних знаків. У зв’язку з цим керівництво міського управління міліції прийняло рішення про взяття під охорону таких місць на території Львова, в тому числі пам’ятника Бандері на площі Кропивницького», – зазначив він.
Проте, за його словами, беручи до уваги те, що до охорони цього пам’ятника залучається «значна кількість інспекторів батальйону патрульної служби, які відволікаються таким чином від виконання своїх основних функціональних обов’язків, пов’язаних з розкриттям і попередженням злочинів та правопорушень, забезпечення особистої й майнової безпеки мешканців і гостей міста, забезпечення охорони правопорядку», міліція пропонує змінити формат охорони пам’ятника.
Йдеться про те, що пам’ятник охороняє 4 особи.
«Якщо добу вони працюють, то три мають відпочивати, згідно з чинним законодавством. Фактично йде на охорону 16 осіб», – зазначив Харчук.
«Ми ще 17 травня звернулись з проханням до міської влади, щоб не відволікати працівників патрульної служби від їхніх основних функціональних обов’язків, і запропонували організувати охорону правопорядку біля пам’ятника Бандері силами працівників «Муніципальної дружини» Львівської міської ради, або силами працівників управління Державної служби охорони (на платній основі, за умови укладання відповідного договору), або силами приватних охоронних структур», – заявив він.
Денис Харчук зауважив, що наразі відповіді від міської влади не надійшло і запевнив, що до моменту врегулювання цього питання міліція забезпечує охорону пам’ятника Бандері.
Нагадаємо, під час мітингу у Львові 29 травня лідер «Свободи» Олег Тягнибок заявив, що міська міліція відмовляється охороняти пам’ятник Бандері у Львові.