Львівська чиновниця звільнилася після критики ролі церкви у місті

7 Жовтня 2015, 18:15

Начальник управління культури Львівської міськради Ірина Магдиш написала заяву про відставку зі своєї посади після скандалу в ЗМІ щодо її виловлювань на адресу церкви та критики міського голови Львова Андрія Садового. Про це написали з посиланням на заяву самої Магдиш.

«Я уже написала заяву про відставку, бо ситуація зайшла у глухий кут», – прокоментувала ситуацію чиновниця.

Керівник департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Галина Слічна підтвердила відставку Магдиш з посади. За її словами, таке рішення підлеглої стало для неї несподіванкою.

«Ірина Магдиш – дуже професійна людина, у мене ніколи не було зауважень до її роботи, але це її особисте рішення і його треба поважати», – сказала Слічна.

Скандал почався з того, що видання «Українська правда» опублікувало інтерв’ю Магдиш з її оцінкою ролі церкви на Львівщині. Чиновниця не назвала конфесію, однак з тексту ясно, що йдеться про УГКЦ.

Напередодні  «Українська правда» опублікувала інтерв’ю журналістки Катерини Сєргацкової з Іриною Магдиш, де вона, серед іншого, висловила критичні зауваження на адресу церкви. Магдиш не уточнювала назви конфесії, однак з контексту можна було зробити висновок, що йдеться про УГКЦ.

«Є райони (у Львові – Ред.), де взагалі нічого немає – жодного культурного центру, жодної бібліотеки, театру або кінотеатру. Це мертві райони в культурному сенсі. Єдина розвага для людей в такому районі – церква. І церква починає на цьому жирувати і зловживати страшним чином. Якщо людина звикла ходити до церкви як на єдину розвагу у своєму світі, і вносити пожертвування, то церква буде процвітати», – заявила Магдиш.

«Я не проти релігії, це особиста справа людини. Але церква не має бути єдиною інституцією і культурною пропозицією. Ми маємо пропонувати людям інші можливості», – уточнила вона свою позицію.

Після цього вранці 7 жовтня міський голова Львова Андрій Садовий опублікував у Facebook запис із вибаченням за слова Магдиш.

«Не знаю, чи мої слова в повній мірі компенсують ту образу, якої зазнали вірні та представники церкви від слів керівника управління культури міста Львова. Але мої вибачення щирі. Бо ці слова образили і мене особисто», – зазначив він.