Луцьк відмовився запроваджувати жорсткий карантин

3 Серпня 2020, 14:00

Луцьк не запроваджуватиме жорсткого карантину через віднесення міста до «червоної» карантинної зони. Про це йшлося в понеділок, 3 серпня, під час засідання Луцької міськради, передають «Волинські новини».

 

Зазначається, що заступник керівника управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Анатолій Свірський заявив, що в Луцьку достатньо карантинних заходів, тому нагальної потреби вносити додаткові заходи, аби зупинити економіку міста, немає.

 

Тому запропоновано, щоб у місті й надалі діяли ті карантинні заходи, що й раніше, незважаючи на рішення комісії з питань ТЕБ та НС. Тож у Луцьку й далі працюватимуть комунальні підприємства, заклади дошкільної освіти, транспорт.

 

Радник міського голови Ігор Поліщук відзначив, що незрозуміло, за яким принципом Луцьк віднесли до червоної зони. Він наголосив, що протокол державної комісії ТЕБ та НС є незаконним, адже відповідно до ст. 32 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря.

 

Повідомляється, що віднесення міста до червоної зони означає введення низки радикальних обмежень, зокрема припинення руху громадського транспорту, закриття закладів громадського харчування, магазинів, дитячих садків, інших установ.

 

Зазначимо: 31 липня було встановлено нові рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19: до «червоного» віднесені міста Луцьк та Тернопіль. Своєю чергою, Тернопільська міська рада заявила про рішучу незгоду з зарахуванням міста до червоної зони карантину.

 

З 3 серпня у зв’язку з посиленням карантину Укрзалізниця тимчасово скасувала зупинку низки поїздів далекого сполучення у Луцьку та Тернополі.

 

Як повідомлялося, 2 серпня в Україні зафіксували захворювання на COVID-19 у 990 людей, 333 пацієнти одужали, а 13 — померли від ускладнень.