Луценко заявив, що всі матеріали розслідування щодо справи Гандзюк будуть засекречені

6 Листопада 2018, 20:50

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що всі матеріали розслідування щодо вбивства виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради Катерини Гандзюк будуть засекречені. Про це у вівторок, 6 листопада, повідомила прес-секретар глави ГПУ Ларис Сарган.

 

Зокрема, Луценко наголоси, що слідство не завершене, через що створена Верховною Радою тимчасова слідча комісія не зможе отримати доступ до документів.

 

"Щодо тимчасової слідчої комісії — я багато разів був депутатом і розумію, що тимчасова слідча комісія є інструментом парламенту. Але не уявляю, що може робити ТСК при незакінченому слідстві. Адже в ТСК не буде навіть предмету слідства, адже вся інформація буде засекречена. Сьогодні я відверто попередив парламентарів — після вчорашніх подій прокурор не надаватиме доступу до жодних документів слідства. Адже подібні витоки інформації ставлять під загрозу успішність розслідування", – йдеться в повідомленні.

 

Так, глава ГПУ зазначив, що розуміє стурбованість суспільства ходом розслідування та особою замовника цього злочину.

 

"І до вчорашнього дня, я був впевнений, що наша співпраця з громадськими активістами піде лише на користь справі. Тим не менше, через те, що окремі політики, які ідентифікують себе як громадські активісти, використовують загибель Катерини для власного піару та боротьби за владу, вчора одна із версій слідства витекла у ЗМІ", – розповів він.

 

За його словами, завдяки зазначеним діям 12 осіб, яких перевіряли на причетність до замовлення, тепер мають усю необхідну їм інформацію.

 

Нагадаємо, 4 листопада померла громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 

 

5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла. 

 

У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.

 

3 серпня  Генеральний прокурор України прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ.

 

6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного у замаху на вбивство Катерини Гандзюк у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

 

22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину. Водночас 22 серпня підозрюваного в кримінального провадженні щодо нападу на Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти, а справу проти нього закрили. Прокуратура Херсонської області встановила, що Новіков перебував неподалік місця злочину, однак злочин не вчиняв, тому проти нього закрили кримінальне провадження.